Pierwszy krok

Na samym początku muszę Ci powiedzieć o ryzyku jakie jest związane z zarabianiem w internecie. Kiedy to zrozumiesz będziesz mógł już spokojnie skupić się na pracy w necie. Jeżeli znajdujesz się na moim blogu tzn. poszukujesz dodatkowego źródła dochodu lub chciałbyś w ogóle się uzależnić od pracy na etacie. W takim razie musisz zrozumieć pojęcie ryzyka jakie panuje w internecie. Z definicji:

Ryzyko – wskaźnik stanu lub zdarzenia, które może prowadzić do strat. Jest ono proporcjonalne do prawdopodobieństwa wystąpienia tego zdarzenia i do wielkości strat, które może spowodować. Ryzyko jest pojęciem wieloznacznym, trudnym do zdefiniowania.

Nawet wikipedia ma problemy z jego zdefiniowaniem. Jeżeli zaakceptujesz to zjawisko to zapraszam do dalszej części wpisu. Jeżeli natomiast nie chcesz zaryzykować czegoś teraz na rzecz Twojej przyszłości i przyszłości Twoich najbliższych to wracaj do pracy etatowej. Tam jest w takim razie twoje miejsce.

Jeżeli to czytasz to teraz zapoznaj się z moetodą zmiejszająca ryzyko do minimum i jej definicją:

Dywersyfikacja ryzyka – zróżnicowanie prowadzonej działalności, mające na celu rozproszenie związanego z nią ryzyka.

W praktyce działalności gospodarczej dywersyfikacja może być realizowana poprzez wzrost liczby obszarów działalności przedsiębiorstwa, poprzez wprowadzenie nowych produktów, pozyskanie nowych rynków zbytu, poszerzenie kręgu dostawców lub odbiorców. Zaangażowanie w nowe branże, technologie czy rynki pozwala zmniejszyć ryzyko podejmowanych działań. Korzyści z dywersyfikacji mogą wynikać np. z możliwości pokrycia strat z jednej działalności zyskami z innej bądź skompensowania problemów zaopatrzeniowych z jednego źródła dostawami z innego źródła.

W praktyce musisz inwestować w różne metody zarobku w internecie, ponieważ inwestując w jedną w razie jej upadku stracisz wszystko, a tego nikt nie chce, dlatego tak ważna jest dyweryfikacja.

Zapraszam do drugiego kroku jakim jest wybranie metody zarabiania dopasowanej do Ciebie.

Krok drugi: metody zarabiania

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *